PRIHLASOVANIE DO JARNÉHO KOLA 2023

OTVORÍME V JANUÁRI

V prípade záujmu o program ŠTART nás môžeš kontaktovať kedykoľvek a po otvorení prihlasovania ti dáme vedieť medzi prvými

Chcem vás kontaktovať

 • 3-mesačný inkubačný program na podporu inovatívneho a technologického podnikateľského nápadu (projektu)
 • otvárame ho 2x za akademický rok
 • prihlasovanie do jesenného kola začína počas letných prázdnin
 • prihlasovanie do jarného kola začína začiatkom kalendárneho roka

Doba trvania programu ŠTART je ideálnym časom na premyslenie nápadu, zdokonalenie biznis modelu a skonzultovanie nejasností s mentormi. Je výhodou vyriešiť komplikácie ešte pred tým, ako do realizácie vložíš veľký kapitál. Jednoducho povedané, s nami zvýšiš šance úspechu tvojho nápadu.

VZDELÁVANIE

Spolu s našimi mentormi a partnermi pre teba pripravujeme odborné vždy nové prednášky a skupinové mentoringy “Káva s mentorom”. Dozvieš sa na nich dôležité informácií z oblasti podnikania a soft skills, ktoré sú nevyhnutné pre napredovanie tvojho projektu. Konajú sa približne 2x za mesiac. 

Budeme sa venovať najmä témam:

 • biznis model
 • konkurencia
 • zákazník
 • financie
 • marketing

Z každej témy dostaneš mini pracovný zošit, kde nájdeš zhrnutie podstatných informácií a otázky na rozvoj danej témy v tvojom projekte. 

MENTORING

Medzi najdôležitejšie služby programu ŠTART patrí poradenstvo 1:1 od našich skúsených mentorov. Mnohí z nich sú známi podnikatelia a odborníci vo svojej oblasti, ktorí sa svoje bohaté skúsenosti rozhodli odovzdávať ďalej. Tvoj limit na mentoring je 2 hodiny na 1 mentora, pričom osloviť môžeš max. 5 mentorov počas celého programu. Výber tém aj samotných mentorov je naozaj bohatý. 

KOMUNITA

Pri budovaní startupu je nesmierne dôležitá podporujúca komunita. Celý program absolvuješ spolu s ďalšími podnikavcami a na podujatiach máš možnosť stretnúť našich alumni a účastníkov programu INQB. Vďaka nám sa dozvieš aj o rôznych súťažiach a podujatiach organizovaných startup ekosystémom na Slovensku a v Európe. 

COWORKING

Ponúkame ti možnosť pracovať a networkovať v našom coworkingu na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU spolu s ostatnými účastníkmi počas celých 3 mesiacov zadarmo.

FINANCOVANIE

V prípade záujmu ťa vieme prepojiť s investormi, s VC fondmi, investičnými spoločnosťami, crowdfundingovými platformami a inými inštitúciami, ktoré poskytujú financovanie startupov.

STARTUP PITCH

Program ukončíš prezentáciou svojho projektu pred odbornou porotou. Vyskúšaš si, ako svoj projekt predstaviť iným ľuďom v krátkom čase, dostaneš feedback a zároveň sa takto pripravíš na potenciálnu prezentáciu pred investorom. 

 • prijímame ľudí nielen z Bratislavy, keďže program prebieha v hybridnej forme
 • prijímame ako jednotlivcov, tak aj tímy
 • pre vstup nemusíš mať založenú firmu ani živnosť

Podmienky vstupu do programu ŠTART

 1. máš rozpracovaný inovatívny a technologický nápad (projekt), ktorý chceš pretaviť do startupu (ak nevieš, čo je to startup, prečítaj si TU),
 2. si študentom, doktorandom alebo absolventom STU alebo inej VŠ, poprípade študentom posledného ročníka SŠ - pri vstupe do programu je potrebné doložiť doklad o štúdiu alebo diplom (stačí, keď túto podmienku spĺňa min. 1 člen tímu), 
 3. prijímame projekty z celého Slovenska vďaka online/hybridnej forme priebehu programu ŠTART. Niektoré networkingové podujatia s našimi partnermi, teambuildingy alebo súťaže môžu prebiehať prezenčne. 
 4. ovládaš slovenský jazyk (písomne aj slovne) vzhľadom na to, že program je v slovenčine,
 5. máš založený Gmail účet, kvôli zdieľaným dokumentom cez Google Disk a videohovorom cez Google Meet.

Ako sa prihlásiť?

Prihlášky budeme selektovať podľa kritérií ako uskutočniteľnosť, prínos pre spoločnosť, inovatívnosť, kompetencie zakladateľa/tímu, fáza realizácie a ďalšie. Počet miest je obmedzený na max. 15 projektov v programe. 

  Celý program ŠTART je zadarmo, my za to očakávame tvoju pracovitosť a snahu rozvíjať svoj nápad. Slovenská technická univerzita v Bratislave sa týmto spôsobom snaží podporiť podnikanie a rozvoj inovácií na Slovensku a pomôcť ľuďom začať plniť ich podnikateľský sen. :) Preto neváhaj s prihlásením svojho nápadu a prispej aj ty k rozvoju startupového ekosystému!

  Máš otázku? Ozvi sa nám!

  Newsletter

  Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

  Pridaj sa k nám!
  Zadajte správnu emailovú adresu
  Už som registrovaný