ČO JE PROGRAM ŠTART?

Trojmesačný program ŠTART je určený pre ľudí s inovatívnym a technologickým nápadom, ktorí počas jeho vývoja potrebujú podporu v podnikaní v podobe vzdelania, mentorov a partnerov Univerzitného technologického inkubátora STU. 

PRIHLASOVANIE BOLO UZAVRETÉ 27. FEBRUÁRA 2022! Do ďalšieho kola programu ŠTART bude možné sa prihlásiť v priebehu septembra a októbra 2022, pre viac informácií sledujte našu webstránku a sociálne siete.

Pri vstupe do programu inkubátora STU (InQb) nemusíš mať založenú s.r.o. alebo živnosť, pretože v tomto programe budeme spolu rozvíjať a testovať tvoj nápad. Vďaka inštrukciám a štruktúre programu ŠTART si vytvoríš základy pre tvoj budúci startup a zároveň budeš vedieť ako celý proces podnikania začať. Po programe sa rozhodneš, či si firmu založíš alebo nie. Ak si ju neskôr založíš, môžeš vstúpiť do dvojročného programu INQB

AKO TI PROGRAM ŠTART POMÔŽE?

Program ŠTART trvá 3 mesiace, čo je ideálna doba na to, aby si si svoj nápad premyslel, zdokonalil svoj biznis model, podľa ktorého budeš podnikať, skonzultoval nejasnosti s mentormi, a aby sme spoločne vyriešili komplikácie ešte pred tým, ako do realizácie vložíš veľký kapitál. Jednoducho povedané, budeme sa snažiť zvýšiť šance úspechu tvojho nápadu.

V programe ŠTART ti poskytneme:

 • MENTORING: Medzi najdôležitejšie patrí poradenstvo od našich skúsených mentorov. Mnohí z nich sú známi podnikatelia a odborníci vo svojej oblasti, ktorí sa svoje bohaté skúsenosti rozhodli odovzdávať ďalej. Naši mentori ti pomôžu so založením firmy, s marketingom, ale aj pochopením toku firemných financií. Tvoj limit na mentoring je 2 hodiny na 1 mentora, osloviť môžeš max. 5 mentorov počas celého programu. 
 • PREDNÁŠKY: Spolu s mentormi a našimi partnermi pre teba pripravujeme prednášky a skupinové mentoringy, ktoré nazývame “Káva s mentorom”. Na podujatiach sa dozvieš veľa dôležitých podnikateľských informácií, vypočuješ si problémy, ktoré riešia ostatní (čím sa od nich učíš) a dostaneš odpovede na tvoje otázky. Konajú sa cca 2x mesačne. 
 • ZADANIA: Pripravili sme pre teba 5 zadaní, ktoré ti budú “klásť” správne otázky. Odpovede ťa povedú k lepšiemu biznis modelu, pochopeniu, komu predávaš, kto je tvoja konkurencia, cez aké kanále je najefektívnejšie predávať, ako si máš pripraviť financie na 1 rok podnikania, koľko kapitálu potrebuješ na vývojovú fázu, atď.
 • NETWORKING: Počas trvania programu budeš mať možnosť spoznať ostatných startupistov, či jeho bývalých členov (naživo alebo online podľa aktuálnej pandemickej situácie) a  nadviazať s nimi spoluprácu. Taktiež budeš pozvaný na rôzne podujatia (napr. Forbes 30 pod 30), súťaže (napr. Slovak University Startup Cup), workshopy či prednášky partnerov InQb. V prípade záujmu ťa vieme prepojiť aj s investormi. O všetkých podujatiach a novinkách budeš informovaný cez súkromnú diskusnú skupinu na Facebooku.
 • PODUJATIA: Podujatia pre širokú verejnosť na inšpiratívne témy z podnikateľského prostredia, ale aj osobnostného rozvoja sa konajú (1-2x v mesiaci) online na našom Facebooku alebo prezenčne vo FEI HUB-e v Mlynskej doline.
 • COWORKING ZDARMA: Ponúkame ti možnosť pracovať a networkovať v našom coworkingu na Fakulte elektrotechniky a informatiky spolu s ostatnými účastníkmi počas celých 3 mesiacov (v závislosti od pandemickej situácie). Potrebné je však iba dopredu ohlásiť, kedy budeš v coworkingu.
 • STARTUP PITCH: Program ukončíš prezentáciou svojho projektu pred porotou. Vyskúšaš si ako svoj projekt predstaviť iným ľuďom v krátkom čase, dostaneš feedback a zároveň sa takto pripravíš na potenciálnu prezentáciu pred investorom (a možno získaš aj finančnú cenu). 
 • FABLAB: Máš možnosť využiť tvorivú dielňu Fablab (Vedecký park UK, od novembra 2021 nová pobočka na fakulte FCHPT STU), ktorá ponúka možnosť si vyrobiť prototyp pomocou 3D tlačiarne, laseru, vinyl cuttera, CNS a ďalších zariadení. Pre študentov STU sú použité materiály zdarma. 

KTO SA MÔŽE ZAPOJIŤ?

Prvá vec, ktorá ti nesmie chýbať je nápad, ktorý chceš realizovať v praxi. V programe ti ukážeme ako následne pretaviť nápad do podnikania a ukážeme ti kroky ako sa dostať do cieľa. 

Podmienky vstupu do programu ŠTART:

 1. musíš byť študent alebo absolvent STU alebo inej VŠ, poprípade študent posledného ročníka SŠ (pri vstupe do programu je potrebné doložiť doklad o štúdiu alebo diplom) - túto podmienku musí spĺňať aspoň jeden člen tímu, 
 2. vyvíjaš inovatívny nápad, materiál, technológiu, nový produkt, službu alebo pracuješ na projekte, ktorý pomôže spotrebiteľom alebo firmám vyriešiť nejaký problém, prípadne zefektívniť procesy, či prácu ľudí, 
 3. prijímame projekty z celého Slovenska vďaka online/hybridnej forme priebehu programu ŠTART. Niektoré networkingové podujatia s našimi partnermi, teambuildingy alebo súťaže môžu prebiehať prezenčne. 
 4. podmienkou zapojenia sa do programu ŠTART je znalosť slovenského jazyka (písomná a slovná) vzhľadom na to, že písomné zadania, mentoring a prednášky prebiehajú v slovenskom jazyku, 
 5. do programu sa môžeš zapojiť ako jednotlivec, aj ako tím,
 6. je potrebné mať založený Gmail účet, kvôli zdieľaným dokumentom cez Google Disk a videohovorom cez Google Meet,
 7. pre vstup nemusíš mať založenú firmu.

KOĽKO PROGRAM STOJÍ?

Celý program ŠTART je zdarma, my za to očakávame tvoju pracovitosť a snahu rozvíjať svoj nápad. Slovenská technická univerzita v Bratislave sa týmto spôsobom snaží podporiť podnikanie a rozvoj inovácií na Slovensku a pomôcť ľuďom začať plniť ich podnikateľský sen. Preto neváhaj s prihlásením svojho nápadu a takisto prispej k rozvoju startupového ekosystému. 


AKO SA PRIHLÁSIŤ?

PRIHLASOVANIE BOLO UZAVRETÉ 27. FEBRUÁRA 2022! Do ďalšieho kola programu ŠTART bude možné sa prihlásiť v priebehu septembra a októbra 2022, pre viac informácií sledujte našu webstránku a sociálne siete.

Prihlášky budeme selektovať podľa viacerých kritérií, ako je uskutočniteľnosť, prínos pre spoločnosť, inovatívnosť, zloženie tímu a ďalšie. Počet miest bude obmedzený na max. 15 uchádzačov v programe. 

Ak máš otázky, na ktoré sme ti neodpovedali na našej webstránke, pokojne sa ozvi emailom našej komunitnej manažérke Martine Mandákovej na email mandakova@inqb.sk alebo zavolaj na +421 908 674 172. O aktualitách z inkubátora STU ťa budeme informovať aj na našich sociálnych sieťach na Facebooku alebo na Instagrame,  či sleduj náš newsletter.

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný