ČO JE PROGRAM ŠTART?

Program ŠTART je podnikateľská prípravka pre ľudí s dobrým nápadom. Pri vstupe do programu inkubátora STU (InQb) nemusíš mať založenú s.r.o. alebo živnosť, pretože v tomto programe budeme spolu rozvíjať a testovať tvoj nápad. Vďaka inštrukciám a štruktúre programu si vytvoríš naozaj pevné základy pre tvoj startup a zároveň budeš vedieť ako celý proces podnikania začať. Po programe sa rozhodneš, či si firmu založíš alebo nie.

Je vhodný pre študentov, doktorandov a ľudí s aj bez podnikateľských skúseností. Veľmi radi medzi nás privítame študentov a obsolventov zo Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave, ako študentov a absolventov iných vysokých a stredných škôl.  

AKO TI PROGRAM ŠTART POMÔŽE?

V programe ŠTART ti poskytneme veľa bonusov, ktoré môžeš naplno využiť v rozvíjaní svojho nápadu. Medzi najdôležitejšie patrí poradenstvo od našich skúsených mentorov. Mnohí z nich sú známymi podnikateľmi a svoje bohaté skúsenosti radi odovzdávajú ďalej. Naši mentori ti pomôžu so založením firmy, s marketingom, ale aj so získaním financií

POZRI SI NAŠICH MENTOROV

V procese rozvíjania tvojho potenciálu, podnikateľských zručností a najmä praktickom rozvoji tvojho nápadu spolupracujeme s garantom Jurajom Kováčom - autorom podnikateľskej školy Rozbehni sa!, ktorý ťa v rámci programu ŠTART vezme "pod svoje krídla" do svojej online Večernej školy a následne Rozbiehátora.

Spoločne s Rozbehni sa! ti poskytneme všetky tieto bonusy:

InQbInQb (Univerzitný technologický inkubátor STU) Rozbehni sa!Rozbehni sa! pod vedením Juraja Kováča

MENTORING

Cez InQb máš možnosť osobne konzultovať s našimi mentormi, ktorí ti radi poradia v oblasti, ktorú si zvolíš. Počas celého programu ŠTART máš nárok na 5 hodín mentoringu a maximálne 2 hodiny na 1 mentora.

VEČERNÁ ŠKOLA

4- týždňovú Večernú školu môžeš sledovať zo záznamu vo svojom účte. Jej autor, Juraj Kováč, ju vypracoval tak, aby ťa jednoducho previedla procesom prípravy na podnikanie, a zároveň ti pomohla pri otestovaní vlastného nápadu.

KÁVA S MENTOROM

Ide o skupinové stretnutie s vybraným mentorom, na ktorom ti odovzdá svoje skúsenosti a poznatky dôležité pre rozbehnutie projektu. Koná sa zvyčajne 1x mesačne na rôzne témy.

PRACOVNÝ ZOŠIT

Večerná škola ti poskytne online pracovný zošit so zadaniami, ktorý budeš postupne vypĺňať dôležitými údajmi o tvojom projekte, vrátane kalkulácií.

NETWORKING

S ostatnými účastníkmi programu ŠTART sa môžeš spojiť cez súkromnú diskusnú skupinu na Facebooku, kde môžeš preberať zadania, kalkulácie, analýzy a navzájom si pomáhať a vytvárať osobné alebo business prepojenia.

OSOBNÉ KONZULTÁCIE

S Jurajom môžeš mať konzultácie ku každému zadaniu na 5 až 15 minút, takže sa nemusíš báť, že nebudeš vedieť vypracovať zadania.

PODUJATIA

Podujatia na inšpiratívne témy z podnikateľského prostredia, ale aj osobnostného rozvoja sa konajú online na Facebooku (Univerzitný technologický inkubátor STU InQb) alebo prezenčne vo FEI HUB-e v Mlynskej Doline.

ROZBIEHÁTOR

Juraj si vyberie perspektívne projekty, ktoré splnia všetky podmienky (najmä kompletné spracovanie pracovného zošita) a poskytne im štipendium v 8- týždňovej škole Rozbiehátor, ktorá obsahuje: video lekcie, individuálne konzultácie, príspevok 100€ na prototyp a spustenie kampane. 

COWORKING ZDARMA 

Ponúkame ti možnosť pracovať a networkovať v našom coworkingu na FEI spolu s ostatnými účastníkmi počas celých 3 mesiacov (v aktuálnej pandemickej situácii pracujeme z domu, ale za normálnych okolností môžu všetci účastníci programu ŠTART využiť miesto bez platenia nájmu).

OSOBNÝ BUDDY

Počas Rozbiehátora sa o teba bude starať aj "buddy", ktorý pochádza z podnikateľského prostredia alebo je odborníkom vo svojom odbore. Rád ti poradí alebo dá iný pohľad na tvoj projekt.

KREATÍVNA DIELŇA

Máš možnosť využiť kreatívnu dielňu Fablab, ktorá
ponúka možnosť si vyrobiť prototyp pomocou 3D
tlačiarne, laseru, vinyl cuttera, CNS a ďalších
zariadení.

VYTVORENIE WEBSTRÁNKY

Vytvoríš si svoju vlastnú webstránku, na ktorej predstavíš svoj produkt alebo službu a pokúsiš sa spustiť predpredaj.

KTO SA MÔŽE ZAPOJIŤ?

Prvá vec, ktorá ti nesmie chýbať je nápad, ktorý chceš realizovať v praxi. V programe ti ukážeme ako následne pretaviť nápad do podnikania a ukážeme ti kroky ako sa dostať do cieľa. Srdečne medzi nás privítame:

  • študentov stredných škôl,
  • študentov vysokých škôl,
  • absolventov vysokých škôl,

ktorí vyvíjajú inovatívny nápad, materiál, technológiu, nový produkt, či službu alebo pracujú na projekte, ktorý pomôže spotrebiteľom a firmám vyriešiť nejaký problém, prípadne zefektívniť prácu ľudí. Nápad nemusí súvisieť s predmetom štúdia.

Podmienkou zapojenia sa do programu ŠTART je znalosť slovenského jazyka (písomná a slovná) vzhľadom na to, že písomné zadania, mentoring a prezentácie prebiehajú v slovenskom jazyku. 

AKO DLHO TRVÁ PROGRAM?

Program ŠTART trvá celkovo 3 mesiace a je rozdelený na tieto časti: 

1

Program ŠTART začína Večernou školou v spolupráci s Rozbehni sa!, ktorá trvá 4 týždne. Vzdelávacie videá z Večernej školy môžeš sledovať zo záznamu vo svojom účte. Jej autor, Juraj Kováč, ich vypracoval tak, aby ťa jednoducho a systematicky previedli procesom prípravy na podnikanie, a zároveň ti pomohla pri otestovaní vlastného nápadu alebo služby v praxi. Budeš tvoriť biznis plán, finančný plán, pripravíš analýzu konkurencie a porozmýšľaš aj nad dizajnom budúcej webstránky, a zároveň si otestuješ, či o kúpu tvojich výrobkov/služieb bude záujem.

2

Vybrané projekty, ktoré dokončia svoje zadania sa presunú do 8-týdňového Rozbiehatóra. Tu si všetky tímy vyrobia vlastnú webstránku a otestujú predpredaj produktu alebo služby.

3

Celý program skončí po 12 týždňoch STARTUP PITCH-om, finálnou prezentáciou tvojho nápadu pred porotou zloženou z našich mentorov alebo iných odborníkov na podnikanie. Práve v tento deň dostaneš dôležitú spätnú väzbu na tvoj projekt, z ktorej môžeš čerpať v ďalšom rozvoji tvojho nápadu. 

cena programu štart


AKO SA PRIHLÁSIŤ?

Prihlasovanie do aktuálneho kola inkubačného programu ŠTART sme ukončili 25. februára 2021.

Ďalšie kolo ŠTARTu začne opäť v septembri/októbri 2021.

Odoberaj náš newsletter a neunikne ti informácia, kedy sa môžeš prihlásiť so svojim nápadom do ďalšieho kola programu ŠTART. 

O aktualitách ťa  budeme informovať aj na našich sociálnych sieťach na Facebooku alebo na Instagrame

ODOBERAŤ NEWSLETTER

Jarné kolo programu ŠTART sme ukončili v júni 2021 dvoma termínmi finálnych prezentácií Startup Pitch, kde naši skvelí mentori hodnotili a radili našim 8 šikovným startupistom. 

Startupisti a porota, ktorá sa zúčastnila Startup Pitch 23.6. 2021: 

Startupisti a porota, ktorá sa zúčastnila Startup Pitch 24.6. 2021: 

Ak máš otázky, na ktoré sme ti neodpovedali na našej webstránke, pokojne sa ozvi emailom na mandakova@inqb.sk alebo zavolaj na +421 908 674 172.

AKÉ BUDEŠ MAŤ MOŽNOSTI PO ABSOLVOVANÍ PROGRAMU ŠTART?

V Univerzitnom technologickom inkubátore STU máme pre teba pripravený ďalší inkubačný program, ktorý sa volá program INQB. Ak si ešte v priebehu ŠTARTu nezaložil s.r.o., v programe INQB ju už budeš potrebovať.

Máš dve možnosti ako pokračovať: 

  • Tvoja podnikateľská myšlienka dozrela a zakladáš startup– výborne, rady ťa podporíme v našom druhom programe INQB, kde pokračuješ v začatej práci, založil si si firmu a pracuješ na jej rozvoji.  V prípade, že potrebuješ pomôcť so založením právnej formy podnikania, rady ti podáme pomocnú ruku a potom ťa už čakáme v programe INQB.
  • Potrebuješ ešte čas – nevadí, ostávame v kontakte, aj keď už nebudeš v inkubátore STU, môžeš naďalej chodiť na naše verejné vzdelávacie podujatia, a keď do jedného roka založíš firmu, pokračujeme v spoločnej práci v programe INQB.

VIAC O PROGRAME INQB

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný