V Univerzitnom technologickom inkubátore STU (InQb) ponúkame dlhodobú podporu startupom na začiatku ich podnikateľskej cesty, a to v podobe 2-ročného inkubačného programu INQB. Počas týchto rokov poskytujeme našim členom plnú podporu a pomoc:

 • VZDELÁVANIE: vzdelávame ťa na našich tematických podujatiach a prednáškach, 
 • MENTORING: v odborných a podnikateľských otázkach prostredníctvom konzultácií s našimi mentormi,
 • NETWORKING: zapojíme ťa do startupovej komunity Univerzitného technologického inkubátora STU, ale aj do celoslovenskej komunity startupistov
 • PREPOJENIE: sprostredkúvame spolupráce s našimi partnermi, napríklad s investormi, kapitálovými fondami, či mediálnymi partnermi, 
 • KOMUNIKÁCIA: diskutujeme spolu a usmerňujeme ťa na podnikateľskej ceste pri vývoji a rozvoji tvojich produktov a služieb
 • PODPORA: snažíme sa tu byť pre teba aj ako psychická podpora v ťažkých chvíľach a kritických bodoch, kedy nebudeš vedieť, kam skôr skočiť, 
 • PROPÁGÁCIA - propagujeme tvoj startup a všetky jeho míľniky a úspechy na webstránke InQb, našich sociálnych sieťach.

KTO SA MÔŽE ZAPOJIŤ DO PROGRAMU INQB?

Vzhľadom na to, že na zapojenie sa do programu INQB potrebuješ mať základy podnikateľských vedomostí a dobre “nakopnutý” projekt, prijímame do tohto programu iba tých, ktorí úspešne absolvujú podnikateľskú prípravku v podobe nášho 3-mesačného programu ŠTART a majú chuť ďalej pracovať na svojej podnikateľskej myšlienke. To znamená, že vstúpiť môžu všetci tí, ktorí si vypracujú zadania, nápad si dobre premyslia a zvalidujú ho a absolvujú záverečnú prezentáciu pred mentormi na Startup Pitch, kde obdržia cennú spätnú väzbu a odporúčania.

Ďalšou podmienkou je chuť reálne začať podnikať. Znamená to, že na svojom projekte budeš naozaj pracovať a už pri vstupe do programu INQB budeš mať založenú firmu: s.r.o., a.s., j.s.a., živnosť či spin-off Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Ďalšie podmienky pre vstup do programu INQB: 

 • veková hranica - nad 18 rokov v prípade jednotlivca, v prípade tímu musí mať aspoň jeden z členov minimálne 18 rokov,
 • vzdelanie - do programu môžu byť prijatí iba študenti strednej školy, študenti vysokej školy, absolventi vysokej školy (ukončený aspoň I. stupeň vysokoškolského štúdia) a v prípade tímu aspoň jeden člen musí splniť túto podmienku; prijatí môžu byť študenti alebo absolventi vysokej školy, pričom prednostne sú prijímaní študenti a absolventi Slovenskej technickej univerzity v Bratislave,
 • jazykové znalosti - iba uchádzači so znalosťou slovenského jazyka (písomnou a ústnou formou), pričom výnimku majú Česi - táto podmienka platí kvôli prednáškam, konzultáciám a vzdelávacím materiálom, ktoré sú v slovenčine,
 • počet členov v tíme - bez obmedzenia,
 • miesto inkubovania - online/prezenčne podľa aktuálnych podmienok a dohody.

Podmienky, ktoré sa týkajú firmy, v ktorej prebieha podnikanie s projektom v programe INQB:

 • do programu môže vstúpiť uchádzač s už existujúcou firmou,
 • vek firmy, ak je založená pred vstupom do programu – bez obmedzenia,
 • spoločníci a konatelia a iní štatutári vo firme – aspoň líder musí byť štatutár vo firme (napr. v s.r.o. konateľom a spoločníkom), 
 • v prípade, ak si členovia programu INQB chcú kúpiť/prevziať staršiu existujúcu firmu, musia uskutočniť prepis v ORSR a zapísať sa do firmy,  
 • firma musí byť založená v SR, nie v inej krajine,
 • forma podnikania musí byť s.r.o., j.s.a, a.s., živnosť

ČO OBSAHUJE PROGRAM INQB?

Program INQB je dlhodobý inkubačný program prispôsobený tvojim potrebám a fáze tvojho podnikania. Neurobíme za teba všetky kroky, tie musíš urobiť sám/sama, ale budeme tu pre teba celý čas a najmä vo chvíľach, keď budeš potrebovať pomôcť, usmerniť a podporiť.

Čo všetko môžeš využiť v programe INQB:

Mentoring:  S našim inkubátorom spolupracujú skvelí mentori, ktorí sú odborníci vo svojich odboroch a zároveň skúsení podnikatelia. Ak budeš potrebovať poradiť napríklad s biznis modelom, finančnými procesmi, financovaním startupu, marketingom, cenotvorbou či predajnými stratégiami, prepojíme ťa s vhodným mentorom či mentorkou a dohodneme termín konzultácie. 

Networking: zoznámime ťa s ostatnými členmi inkubátora, aby si sa stal súčasťou startupovej komunity a vzájomne si mohli pomáhať a zdieľať svoju podnikateľskú cestu. Zároveň sa stretneš na niektorých prednáškach s podnikateľmi, ktorí v inkubátore “vyrástli” za posledných 15 rokov jeho fungovania.

Pravidelný kontakt: každé 2 mesiace sa stretneme osobne alebo cez videohovor a prejdeme si pokroky, najbližšie plánované ciele a potreby tvojho startupu. 

Financovanie: medzi našimi partnermi sú firmy a kapitálové fondy, ktoré financujú startupy. V prípade, ak chceš využiť túto možnosť, pomôžeme ti vypracovať pitch deck a spojíme ťa s tými správnymi ľuďmi. 

Propagácia: tvoj príbeh, úspechy a míľniky spropagujeme na našom blogu, sociálnych sieťach inkubátora, STU a našich mediálnych partnerov. Našim cieľom je poskytnúť ti podporu v šírení tvojej značky k potenciálnym zákazníkom a partnerom.

Vzdelávanie: organizujeme podujatia, prednášky a skupinové mentoringy na mnohé zaujímavé témy pre podnikateľov - je dôležité, aby si si celý čas rozvíjal svoje zručnosti a vedomosti. 

Kancelária a iné priestory: počas celých 2 rokov si môžeš v priestoroch Univerzitného technologického inkubátora STU (Fakulta elektrotechniky a informatiky STU, Ilkovičova 3 v Bratislave) prenajať kanceláriu s pripojením na internet za výhodnú cenu. Môžeš využívať aj zasadaciu miestnosť na stretnutia alebo porady, prípadne si na FEI STU prenajať prednáškové sály, ak organizuješ workshop alebo podujatie.

Fablab: pre zdokonalenie tvojho prototypu ti zabezpečíme vstup do kreatívnej dielne Fablab s namodernejším vybavením (3D tlačiareň, laser, 3D skener, sústruh, atď.).

Korešpondenčná adresa: môžeš využívať adresu inkubátora STU ako korešpondenčnú adresu firmy s poštovým priečinkom na podateľni FEI STU (možné využiť iba v prípade prenájmu kancelárie).

Stolný futbal: áno, aj túto hru nájdeš v našom coworkingu. 

CENA PROGRAMU INQB

Všetky naše služby sú ZADARMO, platíš iba za:

 • prenájom kancelárie (prenájom nie je podmienkou vstupu do programu INQB),
 • vysokorýchlostný internet od firmy Sanet (iba v prípade prenájmu priestorov).

Univerzitný technologický inkubátor STU svojimi službami prispieva k vzniku úspešných slovenských podnikateľov, k rozvoju technológií a inovácií v našom regióne a k posilneniu startupového ekosystému na Slovensku. 

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný