Kto sme

InQb je Univerzitný technologický inkubátor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave so sídlom na FEI STU.

Pomáhame študentom a absolventom STU rozvíjať ich podnikateľský nápad v inkubačných programoch START a UP. Organizujeme vzdelávacie podujatia a budujeme komunitu.

Fungujeme od roku 2005 na základe podnetu vtedajšieho prorektora STU, prof. Ing. Robert Redhammer, PhD..

Program je určený hlavne pre študentov a absolventov STU, ktorí majú podnikateľský nápad a potrebujú si ho zvalidovať, nastaviť biznis model a uskutočniť prieskum trhu. Otvárame ho vždy na začiatku akademického roka a trvá 8 mesiacov. Každé 2 týždne prebiehajú workshopy a v druhej časti mentoringy s odborníkmi.

Program je určený najmä pre všetkých študentov a absolventov STU, ktorí už majú zvalidovaný nápad, vytvorený biznis model a tím ľudí. Je pokračovaním programu START, kedy sa predpokladá založenie firmy. K projektom sa pristupuje individuálne a dôraz sa kladie na mentoring, marketingovú stratégiu, vizibilitu a účasť na podujatiach.

Počas akademického roka vzdelávame všetkých záujemcov o podnikanie v oblasti biznisu, marketingu a mäkkých zručností. Podujatia (max. 1,5 hodiny) prebiehajú online a je potrebné sa na ne prihlásiť v časti Podujatia a taktiež offline na rôznych fakultách STU. Lektormi sú uznávaní slovenskí odborníci vo svojej oblasti.

Spoznajte náš tím!

Mgr. Andrea Miklasová

Mgr. Andrea Miklasová

Vedúca inkubátora

Mgr. Ivan Košťál

Mgr. Ivan Košťál

Komunitný manažér

Ing. Michaela Atovičová

Ing. Michaela Atovičová

Marketingová a event manažérka

Čo o nás hovoria naši absolventi?

Stretol som tu veľa zaujímavých ľudí plných energie a skvelých nápadov. Najviac oceňujem individuálnu pomoc mentorov, ktorí sa skutočne snažia startupom pomôcť a za svoje poradenstvo nepýtajú odmenu.

Program START odporúčame každému, kto chce začať podnikať. V tomto programe je jednou z mnohých skvelých vecí individuálny prístup a kontakty, vďaka ktorým sa náš projekt dostal do popredných médií.

V inkubátore som spoznal množstvo úžasných ľudí a projektov. Vstup do programov považujem za jedno z najlepších rozhodnutí, veľa mi to pomáha posúvať sa rýchlejšie a byť viac produktívny.

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný