Peter Pašek je uznávaným špecialistom na transakčné a daňové poradenstvo. Počas svojej mnohoročnej praxe sa zúčastnil viacerých predajov podnikov, nastavoval štruktúru transakcie a zastupoval firmy pri rokovaniach s investormi. Od roku 2013 Peter riadi Accace Slovensko, jednu z najväčších poradenských firiem na slovenskom trhu a je aj partnerom.

Je jedným zo zakladateľov programu pre startupy AceON Accelerator, family officu InvAce a občianskeho združenia #accacelife.

Oblasti mentoringu

  • daňové a finančné poradenstvo (nastavenie výhodnej majetkovej štruktúry startupu tak, aby bol prípadný exit čo najvýhodnejší z pohľadu daňového a odvodového zaťaženia, daňové poradenstvo v akejkoľvek oblasti),
  • financovanie startupov (poradenstvo pri rôznych formách financovania v úvodnej fáze životného cyklu startupu),
  • ako nastaviť stratégiu predaja a štruktúry transakcie, a ďalšie.

     

Potrebuje váš startup investora? Zistite, na čo treba myslieť!

Potrebuje váš startup investora? Zistite, na čo treba myslieť!

Určenie hodnoty startupu je dôležité z dôvodu určenia veľkosti podielu, ktorého sa zakladatelia vzdali v prospech investora. Avšak dôležitejšími sú ostatné časti term sheet, ktorým zakladatelia často veľkú pozornosť nevenujú . 

Čítať viac

Čo by ste mali vedieť o investovaní do startupov?

Čo by ste mali vedieť o investovaní do startupov?

Potrebujete peniaze pre svoj startup? Pochopte najprv myslenie investorov. Aké je hlavné kritérium výberu? Startupy sú totiž ako rakety a fondy rizikového kapitálu sú ich raketovým pohonom. 

Čítať viac

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný