
Eliška Džuganová poskytuje právne poradenstvo pre rýchlo rastúce spoločnosti. Pomohla mnohým začínajúcim projektom, ktoré dnes majú silnú relevanciu na trhu.
Rozumie, že „právne nastavenie“ v prvých dňoch podnikania nemusí mať primárnu pozornosť zakladateľov. V tejto úvodnej fáze vie pomôcť startupom tak, že sa spolu s nimi sústredí na spoločný cieľ –t. j. na úspešný vstup startupu na trh a jeho rast.
Oblasti mentoringu
- poradenstvo v oblasti práva obchodných spoločností
- založenie akejkoľvek formy obchodnej spoločnosti
- vypracovanie, alebo pripomienkovanie dohôd spoločníkov / akcionárskych dohôd
- poradenstvo v oblasti práva duševného vlastníctva
- ochrana osobných údajov (GDPR)
- rokovanie s investormi
Pravidlá, ako si (právne) nastaviť vzťahy medzi zakladateľmi startupov
Dôkladne nastavené pravidlá dokážu predísť konfliktom zakladateľov a zvýšiť stabilitu tímu pri riešení nepredvídateľných situácií. V článku sa dozviete, čo je to SHA, kedy a ako ju vypracovať.
Radíme: Založiť si občianske združenie alebo neziskovku?
Medzi najčastejšie využívané právne formy mimovládnych neziskových organizácií na Slovensku patrí občianske združenie a nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby. Aké sú medzi nimi rozdiely a kedy sa oplatí založiť jedno alebo druhé?
Zakladanie eseročky: Na čo by ste mali pamätať?
Ak uvažujete o založení s. r. o., postupujte podľa tohto sprievodcu, ktorý pripravila právnička Eliška Džuganová. Nájdete v ňom konkrétne kroky, na ktoré nesmiete zabudnúť pred, počas a po jej založení.
S akou právnou formou sa pustiť do podnikania?
Ste začínajúci podnikateľ a neviete, akú právnu formu podnikania si založiť? Živnosť, s.r.o., a.s. alebo j.s.a.? Nechajte si poradiť od našej mentorky právničky Elišky Džuganovej.