Medzinárodná spoločnosť DECENT so sídlom v Bratislave vznikla v roku 2015 a v súčasnosti patrí medzi popredných poskytovateľov technológie blockchain.

Stojí za vznikom novátorskej blockchainovej platformy DCore, ktorá umožňuje vytvárať nové a migrovať existujúce aplikácie do blockchainového prostredia. V spolupráci s investičnými fondmi a technologickými inkubátormi vytvára ekosystém, ktorého cieľom je pomáhať programátorom a podnikateľom implementovať blockchain do svojich projektov.

Najznámejšou aplikáciou technológie blockchain v súčasnosti sú kryptomeny, predovšetkým Bitcoin, avšak samotná technológia má širokospektrálne využitie. Vysokú hodnotu prináša do oblasti distribúcie digitálneho obsahu (hudba, filmy, knihy, hry). Umožňuje priamy platobný styk od konzumenta k tvorcovi, čím odbremeňuje tvorcu od platenia vysokých provízií sprostredkovateľom (Netflix, Spotify, Amazon) a urýchľuje čas vykonania transakcie. Nemenej dôležitou vlastnosťou blockchainu je transparentnosť. Rovnaká informácia dostupná pre všetkých členov decentralizovanej siete zvyšuje hodnovernosť informácie. Ľudia tak môžu napríklad sledovať, ako sa využívajú ich peniaze darované na charitu.

Technológia blockchain sa dnes využíva v mnohých ďalších oblastiach, vrátane logistiky, energetiky, poisťovníctva, či bankovníctva. Budúcim inovátorom firma DECENT rada poskytne prostredníctvom InQb bezplatný mentoring v oblasti využitia a vývoja nových blockchainových projektov. Ak by si sa o blockchainových projektoch rád dozvedel ešte viac, navštív DCube.

Konkrétny mentor z DECENT ti bude pridelený podľa bližšie špecifikovanej požiadavky.

Oblasti mentoringu

  • blockchain (využitie, uvedenie do praxe, vývoj nových projektov).

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný