Aký bol piaty ročník TECH INNO DAY našimi očami?

Aký bol piaty ročník TECH INNO DAY našimi očami?

Každé dobré rozprávanie o nejakej akcii začína slovami:
„Prišli sme tam...“.
 
Takže, 18.4.2018 o 12.00h sme prišli do Binaria – Mlynská Dolina. Zaujímavý priestor. Tmavej betónovej stene kývali čierne závesy zakrývajúce okná z jednej strany a dlhý pás sklenených výplní z terasy zo strany druhej. Veľké pódium bolo šikovne umiestnené, tak aby neprekážalo radám stoličiek.

A potom sme prišli my. Tím UTI, brigádnici, vystavujúce tímy, catering (bez chlebíčkov ani na krok). Šikovne sme vyriešili dilemu ako rozdeliť pulty pre vystavujúce tímy. Podnikatelia vľavo a študenti vpravo, sponzori a partneri vpredu. Roll upy všetkých zúčastňujúcich sa týčili pozdĺž jednej steny ako víťazné zástavy.
 
A potom som prišla ja – poďakovala som sa v mene celého inkubátora STU partnerom, sponzorom a všetkým zúčastneným. Vystriedal ma pán prorektor STU Čičák, nasledoval príhovor generálneho partnera podujatia firmy ESET.

A potom začala súťaž. Postupne sa predstavilo 12 študentských a po nich 8 podnikateľských tímov. Mali na to 5 minút. Vypočuli sme si kakofóniu od IT aplikácií až po cez zdravotnícky portál. Zhíkli sme pri merači zemetrasení na Zemi, ochutnali sme čerstvý výťažok z chlorely, vyskúšali sme si okuliare, ktoré nás premiestnili na Tower bridge. Fandili sme záchrannému gombíku a zaujal nás digitálny dávkovač vody na umývadle. Zmes projektov z každodenného života, zo všetkých oblastí. Projekt digitálne obce nám vyriešil ťažké časy byrokracie. Ďalší projekt bojuje s klamlivými a hanlivými výrazmi v publikovaných článkoch.

Popri vystavujúcich tímoch sa pohybovali zaujímaví obchodní partneri, start up hunteri, investori náš tím. Aby všetko klaplo. Výhra bola zaslúžená.
Tech Inno Day 2018 bolo moje prvé veľké podujatie. Pochádzam z podnikateľského prostredia 90 tych rokov, kde sa networkovalo, mentorovalo a cauchovalo inak. Resp. slabo, resp. nijak, t.z. INAK. Je úžasné vidieť záujem študentov, absolventov, podnikateľov a veľkých zamestnávateľov ako sa snažia vzájomne jeden druhému sa priblížiť.

A presne takáto atmosféra panovala aj v našej akcii. V priestore, ktorý nás objal (lebo bol taký malý) a vytvoril tak jeden „brmbolec“ – vzdelanie – know how – biznis - na čiapke nazývanej SVET. A presne toto je poslanie Univerzitného technologického inkubátora STU.

Už sa zasa tešííííme na ďalší rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O autorovi

Reprezentuje, mentoruje, podpisuje, stretáva sa.
vavrekova@inqb.sk 
 +421 918 669 209

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný