August v inkubátore

August v inkubátore

Ani počas augusta sme u nás v inkubátore nezaháľali a priniesli sme dve zaujímavé podujatia. Prvé z nich bolo venované online marketingu, konkrétne affiliate marketingu a druhé podujatie priblížilo medzinárodný projekt na podporu startupov, ktorý o niekoľko týždňov odštartuje v našom InQb.

Biznis raňajky 10.8.2017: Je affiliate marketing mŕtvy? (Katarína Novotná, Petronela Pivarčiová)
Obľúbené biznis raňajky sa konali vo štvrtok 10. augusta a boli venované affiliate marketingu, ktorý nám priblížili Katarína Novotná, Petronela Pivarčiová zo spoločnosti Dognet a biznis raňajok sa zúčastnil aj Štefan Polgári, zakladateľ siete Dognet.

Aj na týchto biznis raňajkách sme využili aplikáciu Sli.do za výdatnej podpory ich tímu. Na úvod sme sa cez Sli.do spýtali publika, či majú prítomní skúsenosti s affiliate marketingom. Z odpovedí sme sa dozvedeli, že až 70% prítomných o ňom len počulo alebo čítalo a zvyšné percentá si približne narovnako rozdelili tí, ktorí skúsenosť majú a reálne ho využívajú a tí, ktorí by radi začali. Publikum opäť dobre interagovalo so speakrami a či už cez Sli.do alebo zdvihnutím ruky položilo Katke a Nele mnoho otázok.

Katka nám na úvod vysvetlila, čo to affilite marketing vlastne je. Jedná sa o odvetvie online marketingu, ktoré má aj dnes široké uplatnenie. Affiliate je sprostredkovanie určitej akcie affiliate partnerom (publisherom) pre inzerenta. Spomínanou akciou môže byť vyplnenie formulára, predaj produktu alebo registrácia v systéme a podobne. Z obchodného hľadiska nám problematiku priblížila Nela a obe vyvrátili mýtus, že affiliate marketing je mŕtvy.

Sli.do malo opäť pozitívny ohlas u účastníkov a prostredníctvom neho bolo položených množstvo zaujímavých otázok – napríklad sme diskutovali o tom, ktoré odvetvia budú hitom 2017/2018 a otázka padla aj na videoblogerov a ako funguje affiliate marketing v ich prípade. Otázky priniesli živú diskusiu, ktorá pokračovala aj po skončení prezentácie pri našom tradičnom občerstvení. :)

Seminár 16.8.2017: Všetko o Playparku Bratislava (Miroslav Poláček, Martin Menkyna)

Druhým augustovým podujatím bol seminár k iniciatíve Playpark na podporu inovatívnych nápadov v rámci medzinárodného projekt CERIecon (CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network). O projekte nám prišli porozprávať Martin Menkyna a Miroslav Poláček zo Slovak Business Agency.

Playpark je miestom pre zvyšovanie zručností začínajúcich podnikateľov v oblasti nových technológií, inovatívnych produktov, služieb, procesov či sociálnych inovácií a jeurčený pre študentov stredných a vysokých škôl, absolventov aj a začínajúcich podnikateľov, ktorých firma je mladšia ako 5 rokov.

Tešíme sa, že spolu s našimi partnermi Slovak Business Agency a Magistrátom hlavného mesta SR Bratislava čoskoro otvoríme inkubátore iniciatívu Playpark na podporu inovatívnych nápadov v rámci medzinárodného projekt CERIecon (CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network) práve v priestoroch nášho inkubátora.

Playpark Bratislava ponúkne svojim účastníkom miesto na 6 mesiacov v coworkingovom Priestore nášho inkubátora. Celkom 7 praktických workshopov zameraných na zvyšovanie podnikateľských zručností, osobné poradenstvo, networking v rámci medzinárodnej siete Playparkov v 7 krajinách EÚ, študijný pobyt v partnerskom Playparku v zahraničí a tým najšikovnejším aj účasť na medzinárodnom Playpark pitching finals. Viac informácií sa dozviete na našom blogu alebo v oficiálnej informácii o projekte.

Prednášajúci dostali aj množstvo praktických otázok z publika, kde sa nachádzali aj záujemcovia o účasť v prvej tréningovej kohorte. Prihlasovanie do programu Playpark už bolo spustené a prihlásiť sa môžete prostredníctvom elektronického formulára.

Ďalšie pripravované podujatia nájdete na našom webe. Tešíme sa na vás a nezabudnite, všetky naše podujatia sú bezplatné! :)

 

O autorovi

Koordinuje, spája, administruje, optimalizuje.
tothova@inqb.sk
+421 908 674 172

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný