10 princípov dobrého dizajnu

10 princípov dobrého dizajnu

Naše inkubátorské biznis raňajky pozná už veľa z vás. Jedny sa u nás, na Pionierskej 15, konali druhý májový týždeň a boli venované téme „10 princípov dobrého dizajnu“. Išlo o prvú z dvoch častí eventu, nakoľko biznis raňajky budú mať pokračovanie formou workshopu, presne 23. mája, a naučíte sa na ňom dizajnovať aplikácie.

Vďaka podujatiu ste mali možnosť spoznať hneď dvoch hostí, pána Petra Nitschneidera a pána Andreja Benčíka. Obidvaja spíkri pracujú v spoločnosti SAP Slovensko, ktorá na našom trhu pôsobí presne 20 rokov. SAP sa venuje ako marketingovej a obchodnej činnosti, tak upriamuje svoju pozornosť aj na výskum a vývoj, školenia, poradenské služby, či podporu zákazníkov.

Biznis raňajky boli naozaj veselé. Vyskúšali sme si jeden z kúskov od dizajnéra Phillippa Starcka, ktorý dodnes patrí k najpredávanejším produktom a ukázali sme si aj veľa zaujímavých príkladov z praxe.

Naši čitatelia, viete si odpovedať na otázku „čo to dizajn vlastne je“? Vysvetlenie je naozaj jednoduché. Ako hovorí majster grafického dizajnu Paul Rand „všetko je dizajn, dizajn je všetko“. Avšak mnohí z nás si zamieňajú rozdielne pojmy dizajn a umenie, či styling. Zatiaľ čo dizajn musí fungovať pre ľudí, umenie pre ľudí nemusí fungovať. Veď načo by nám bola stolička, na ktorej sa nedá poriadne sedieť alebo lampa, ktorá neplní svoj hlavný účel?

V krátkosti vám objasníme, čo konkrétne patrí medzi 10 princípov dobrého dizajnu.

DOBRÝ DIZAJN

  1.  je inovatívny,
  2.  robí produkt užitočným,
  3.  je estetický,
  4.  je zrozumiteľný,
  5.  je nevtieravý,
  6.  je úprimný,
  7.  je nadčasový,
  8.  je dôkladne premyslený až do posledného detailu,
  9.  je ekologický,
10.  je minimálny, resp. menej je niekedy viac.

Nezabúdajte! Aj malá dizajnová zmena môže mať veľký efekt!

Zaujala vás prostredníctvom tohto článku spomínaná téma? Tak neváhajte a určite sa prihláste na workshop, na ktorom sa na dizajn pozrieme viac do hĺbky.

Registrovať sa môžete prostredníctvom elektronického formuláru.

Ďakujeme ešte raz hosťom a aj vám, našim verným účastníkom, ale aj novým tváram, a tešíme sa na ďalšie stretnutie s vami.

Vaše Inkubátorky! :)

O autorovi

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný