Prvá tréningová perióda Playparku pozná svojich víťazov!

Prvá tréningová perióda Playparku pozná svojich víťazov!

V utorok 06.02. sa v Playparku konali Playpark Bratislava pitching finals a podľa počtu bodov pridelených hodnotiacou komisiou si prvé tri miesta rozdelili nasledovne:

  1. miesto – Zuzana Viechová (sociálna inovácia)
  2. miesto – Ivan Šodor (technologická inovácia)
  3. miesto – Patrik Konrády (technologická inovácia)

Zuzka a Ivan sa ako dvaja najúspešnejší finalisti v týchto dňoch zúčastnia na dvojdennom medzinárodnom „Playpark pitching finals“ v Stuttgarte a všetci traja vybraní finalisti zároveň dostanú individuálne poradenstvo v oblasti ďalšieho rozvoja podnikania od skúsených mentorov v rozsahu 10 hodín na finalistu.

Víťazkou prvej periódy Playparku sa v regionálnom kole stala Zuzka Viechová. Prvenstvo si zaslúžila vďaka svojej sociálnej inovácii a jej značke dizajnového oblečenia a doplnkov, miljö.


1. miesto - Zuzana Viechová - miljö (sociálna inovácia)

Zuzka používa výhradne prírodné materiály a kladie veľký dôraz na kvalitu a detailnú prácu, aby mali veci z jej dielne dlhú životnosť. Jej filozofiou je ochrana životného prostredia, keďže sa pri práci snaží nevytvárať takmer žiaden odpad. Prírodné oblečenie a doplnky miljö sú reprezentantom tzv. slow fashion. Značka miljö je ekologickou a sociálne férovou alternatívou k veľkým značkám, ktoré častokrát zneužívajú lacnú, často aj detskú pracovnú silu.

Druhé miesto v regionálnom finále a miestenku na medzinárodné finále do Stuttgartu získal projekt Grow Box, ktorého zakladateľom je Ivan Šodor. 


2. miesto - Ivan Šodor - Grow Box (technologická inovácia)

Grow Box vznikol z vlastnej potreby čerstvej a kvalitnej zeleniny. Kupovaná zelenina v supermarketoch nespĺňala kvalitatívne požiadavky Ivana a jeho okolia a tak vynašiel spôsob ako pestovať kvalitnú zeleninu priamo v mestskom byte po celý rok.

Ako to funguje?
Grow Box využíva technológiu, ktorá dodáva živiny ku koreňom vo forme hmly, ktorá sa tvorí ultrazvukom zo živého roztoku. Okrem dostatku vzduchu je dôležitý aj dostatok svetla, ktoré zabezpečuje úsporné LED osvetlenie. Vďaka tejto technológii rastliny dokonca rýchlejšie rastú ako v pôde a na zalievanie sa ušetrí až 98% vody.

Tretie miesto obsadil Patrik Konrády a tím BodyFix.io s technologickou inováciou a projektom Vystri sa!


3. miesto - Patrik Konrády - BodyFix.io (technologická inovácia) 

BodyFix.io je prvý softvér svojho druhu s online diagnostikou chrbtice. Jedná sa o webovú a mobilnú aplikáciu pre fyzioterapeutov, fyziatrov, rehabilitačných pracovníkov a všetkých, ktorí sa starajú o pohybový aparát.

Ako to funguje?
Softvér BodyFix.io automaticky vyhodnocuje a interpretuje odchýlky chrbtice na základe fotografie. Na diagnostiku snímku využíva prvky umelej inteligencie a ďalšie technológie. Výhodou je, že online diagnostika je umožnená aj ľudom, potenciálnym pacientom, ktorí si môžu stiahnuť aplikáciu zdarma a vďaka nej si budú môcť vyhľadať zaregistrovaného odborníka vo svojom okolí. Okrem kontaktu na odborníka majú pacienti resp. všetci užívatelia aplikácie k dispozícii aj online chat. 

Nielen finalistom, ale aj všetkým frekventantom prvej tréningovej periódy blahoželáme a prajeme veľa pevnej vôle a úspechov!

Už onedlho bude spustená druhá perióda projektu Playpark Bratislava a so svojim inovatívnym nápadom sa budete môcť prihlásiť aj vy! Sledujte náš facebook alebo web a o všetkom dôležitom budete aj naďalej informovaní!

O autorovi

Koordinuje, spája, administruje, optimalizuje.
tothova@inqb.sk
+421 908 674 172

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný