Víťazom Slovak University Startup Cup 2023 sa stal náš startup DAITABLE

Víťazom Slovak University Startup Cup 2023 sa stal náš startup DAITABLE

Projekt je natoľko úspešný, koľko času do neho investuješ. Po niekoľkomesačnej drine priniesli plody svojej práce nášmu startupistovi Jakubovi Peričkovi (MTF STU), ktorý je co-founder spoločnosti DAITABLE a jeho tímu. Ocenenie z celoslovenskej študentskej súťaže Slovak University Startup Cup 2023 si však odniesol aj náš ďalší startupista z FIIT STU. Jozef Olejník s projektom Offli sa dostal do TOP 5 ocenených projektov.

Popri svojom štúdiu na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave sa venujú štúdiu a zároveň rozbiehajú vlastný startup. Takýchto mladých podnikavých ľudí sa rozhodla podporiť organizácia JCI-Slovensko (Junior Chamber International - Slovakia), pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorá ocenila inovatívne nápady a myšlienky mladých študentov v súťaži Slovak University Startup Cup 2023.

“Odborná komisia vybrala top 5 víťazov projektov na základe udržateľnosti ich podnikania a zároveň ich podnikateľských plánov do budúcnosti. Všetci nominovaní prezentovali svoj nápad a boli prizvaní na diskusiu s odbornou komisiou,” vysvetľuje podmienky účasti v súťaži Marián Meško z JCI-Slovensko.

V TOP 5 sa umiestnili 2 projekty “z dielne” Univerzitného technologického inkubátora STU, ktoré vám s radosťou predstavíme na nasledujúcich riadkoch. Absolútnym víťazom a reprezentantom Slovenska na celosvetovom finále študentských startupov University Startup World Cup 2023, ktoré sa bude konať v Kodani (Dánsko) sa stal študentský startup DAITABLE. Ocenenie si prezval co-founder a head of product development Jakub Perička, študent Materiálovotechnologickej fakulty STU v Bratislave so sídlom v Trnave. V TOP 5-ke bol aj Jozef Olejník z Fakulty informatiky a informačných technológií STU, zakladateľ a product designer platformy Offli.

Jakub Perička (Materiálovotechnologická fakulta STU), startup DAITABLE

DAITABLE sa primárne venuje monitorovaniu elektrickej energie v priemyselných podnikoch. Firmám ponúkajú predikciu spotreby energie v budúcnosti, prediktívnu diagnostiku zariadení a upozornenia na riziko prekročenia limitov. Spomedzi konkurencie sa odlišujú využívaním umelej inteligencie, v čom sú jediní na trhu a o čo je stále väčší záujem. Rôznym energeticky náročným podnikom dokážu ušetriť až desaťtisíce eur.

DAITABLE zároveň získalo Cenu Asseco Central Europe.

Jozef Olejník (Fakulta informatiky a informačných technológií STU), platforma Off-li

Off-li je platforma na vytváranie a vyhľadávanie voľnočasových offline aktivít. Jej názov je odvodený od „offline“ aktivít. Vďaka appke si môžete spraviť prehľad o vašom voľnom čase a o voľnom čase vašich kamarátov, rodiny či známych. Viete si tiež nájsť aj nových parťákov a skúšať rôzne nové činnosti, ktoré sa časom môžu stať vašou záľubou. Celá appka je veľmi prehľadná a rýchlo sa môže stať vašim každodenným pomocníkom.

Off-li získalo Cenu BMW Slovenská republika - Sociálna udržateľnosť a inovácie.

Ocenení z ostatných univerzít na Slovensku

Adam Kolář (Strojnícka fakulta TU v Košiciach), sim - ON by KAJO

Startup sa zameriava na tvorbu simulácii vo virtuálnej a rozšírenej realite. Vďaka týmto nástrojom budú môcť firmy rýchlejšie rekvalifikovať svojich zamestnancov a zároveň znížiť riziko materiálnych alebo fyzických škôd. Startup je súčasťou Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM v Košiciach.

sim - ON by KAJO získalo Cenu JCI - Slovensko za startup s veľkým inovačným potenciálom.

Pavol Padyšák (Fakulta elektrotechniky a informatiky TU V Košiciach), SkySail

Tím sa zameriava sa na konštrukciu bezpilotného glidera (vetroňa) so schopnosťou motorizovaného pohonu využitím elektromotora a batérii so solárnymi panelmi pre ich dobitie.

SkySail získalo Cenu JCI - Slovensko za startup s veľkým inovačným potenciálom.

Romana Vaščáková (Fakulta riadenia a informatiky ŽU v Žiline), Systém pre požičovne

Spolu s tímom vytvorili prehľadný, ľahko ovládateľný a dostupný systém pre požičovne na princípe Bookingu. Systém bol navrhnutý tak, aby zákazníci videli aktuálnu obsadenosť danej výstroje a mohli si ju dopredu objednať.

TOP 5 ocenených v súťaži Slovak University Startup Cup 2023 (Zdroj: archív JCI - Slovensko)

O autorovi

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný