8 filmov, ktorými si vyplníš čas (nielen) počas karantény

8 filmov, ktorými si vyplníš čas (nielen) počas karantény

Rád tráviš čas pozeraním filmov, najmä teraz počas karantény? Obľubuješ rôzne typy žánrov? Hľadáš také, pri ktorých si oddýchneš, zároveň ťa inšpirujú a niečo si z nich zoberieš? My áno, a preto sme pripravili malú zmes filmov, ktoré nás niečím obohatili a zanechali skvelé dojmy. 

1. Die Dasslers - Pioniere, Brüder und Rivalen / Rivali (2015)

Film zachytáva skutočné udalosti, ktoré sa odohrali v Nemecku počas minulého storočia. Dvaja bratia, dve odlišné povahy, rovnaká vízia v jednej firme. Tvoriť dokonalé športové tenisky. Ich nezhodné názory a dlhodobá nedôvera však vyústia až do založenia dvoch konkurujúcich spoločností, Adidas a Puma. Ako ovplyvní rivalita vzťah dvoch bratov a ich rodín?

2. Dallas Buyers Club / Klub poslednej nádeje (2013)

Ron, ktorý sa po úraze ocitne v nemocnici, sa dozvedá, že mu nezostáva už viac ako 30 dní života. Má AIDS. Pretože ho odmietajú na akékoľvek testovanie liekov, zoberie veci do vlastných rúk. Keďže nemá čo stratiť a ani mu nič iné už nezostáva, stane sa dílerom liekov, ktoré pašuje cez hranice a tak dáva ľuďom nádej. Spolu so spojencom Royanom založia Klub poslednej nádeje, vďaka ktorému získajú chorí ľudia prístup k novým a neoficiálnym liekom. Tento skutočný príbeh zachytáva boj o život a dôstojnosť, a podporu chorých ľudí.

3. Lion / Lion - dlhá cesta domov (2016)

Film opisuje skutočný príbeh 5-ročného indického chlapca, ktorý sa stratí vo vlaku a ten ho odvezie tisíc kilometrov od rodiny a domova. Začína sa jeho cesta životom, musí sa naučiť o seba postarať a prežiť. Neskôr sa na neho usmeje šťastie a adoptujú si ho manželia z Austrálie. O 25 rokov neskôr sa však vydá hľadať svoju rodinu naspäť do Indie. Ako to dopadne? Upozorňujeme, že na tento dojímavý film plný odvahy budeš určite potrebovať nejednu vreckovku.

4. Yes Man (2008)

Keď povieme, že v tomto filme hrá Jim Carrey, tak už určite vieš, že pôjde o poriadnu komédiu. Rozvedený bankový úradník Carl absolvuje seminár, po ktorom sa rozhodne, že jeho odpoveď na každú otázku bude odteraz ÁNO. Jeho život sa začne od základov meniť. Carlovi sa otvoria nové možnosti, začne si život užívať a spozná jeho skutočné hodnoty.


Zdroj: unsplash.com

5. Borg vs McEnroe (2017)

Dve úplne rozdielne povahy. Pokojný, no vo vnútri plný úzkosti Borg a proti nemu výbušný nervák McRnroe. V roku 1980 sa títo dvaja športovci stretnú vo finále tenisového turnaja Wimbledon, na ktorom chce Borg obhájiť už svoje piate víťazstvo. Skutočný zápas, ktorý rozdelil svet na dva tábory. Súperenie dvoch mužov, ich životy, víťazstvo, ale aj prehra, to všetko ťa čaká.

6. 100 Dinge / 100 vecí (2018)

Nemecký film o minimalizme. Takto by sme ho opísali pár slovami. Najlepší kamaráti Toni a Paul prídu vďaka stávke o všetky veci, ktoré vlastnia. Každý deň sa im naspäť vráti len jedna vec. Vďaka tomu zistia, aké veci sú v živote dôležité a čo pre nich skutočne znamená priateľstvo a láska.

7. Le mans´66 / Ford vs Ferrari (2019)

Príbeh o tom, ako konštruktér Carroll Shelby a závodník Ken Miles postavia prevratný závodný automobil Ford GT40, aby s ním zvíťazili nad Ferrari v 24. hodinovom závode Le Mans vo Francúzsku. Film nezaznamenáva len samotné preteky, ale najmä povahy ľudí, ich sny, vytrvalosť, oddanosť a priateľstvo.

8. Wonder / Obyčajná tvár (2017)

A zoznam nám uzatvára rodinný film Obyčajná tvár. Chlapec, August, sa narodil s vrodenou poruchou tváre a počas svojho života už zažil niekoľko operácií. Dej filmu zachytáva obdobie, počas ktorého nastupuje August v 10. rokoch do základnej školy medzi „normálne deti“. Ako sa mu bude v novej škole dariť, vysporiada sa s posmechmi a nájde si skutočných kamarátov? Úžasný príbeh o sile rodiny, šikovnosti, múdrosti a odvahe.

Tak čo, zapáčil sa ti niektorý film, už ho sťahuješ a chystáš sa ho dnes večer pozrieť? Veríme, že sme ťa inšpirovali. :)

O autorovi

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný