Red Bull Basement hľadá mladých inovátorov

Red Bull Basement hľadá mladých inovátorov

VŠETKY NÁPADY, VÍZIE, INOVÁCIE, TECHNOLÓGIE, KTORÉ MÔŽU ZMENIŤ SVET, SÚ VÍTANÉ!

Máš hlavu plnú nápadov, ktoré by mohli mať pozitívny dopad na tvoju školu, kampus, mesto, a možno aj na celý svet? Red Bull Basement hľadá kreatívnych inovátorov, študentov, ktorým dá krídla, dostane ich na svetové pódium a ich vízie pomôže zmeniť na skutočnosť.

Súčasťou tretieho ročníka globálneho programu Red Bull Basement je až 36 krajín z celého sveta, študenti zo Slovenska majú šancu zapojiť sa po prvý raz. Prihlasovacia fáza je už spustená a do 25. októbra 2020 otvorená pre dvojčlenné tímy a jednotlivcov. Prihlásiť sa môžu všetci študenti starší ako 18 rokov, ktorí vedia po anglicky a 60-sekundové video s jasne odprezentovaným nápadom nahrajú na oficiálny web projektu Red Bull Basement. Verejné hlasovanie bude v týždni od 26. októbra a o najlepšom slovenskom nápade následne rozhodne porota zostavená z odborníkov. Tí najšikovnejší inovátori z každej zapojenej krajiny sa na konci roka stretnú na spoločnom workshope v zatiaľ neodhalenej lokalite. Prihlášky a viac info nájdeš na BASEMENT.REDBULL.COM.

BUDE NAJLEPŠÍ NÁPAD ROKA 2020 ZO SLOVENSKA?

Pozitívne zmeny v spoločnosti, technologické inovácie, ktoré pomáhajú uľahčiť každodenné situácie, aplikácie, systémy, ktoré môžu zjednodušiť štúdium alebo ovplyvniť dlho zabehnuté nefungujúce procesy. Všetky nápady sú vítané! Mladí vizionári sú aj na Slovensku a niekedy potrebujú iba malú pomoc na to, aby mohli dokázať veľké veci. Práve Red Bull Basement môže byť ich odrazovým mostíkom. Mentoring, workshopy, networking, dotiahnutie finálnych krokov rozbehnutého projektu alebo prepojenie s veľkými firmami, či potenciálnymi investormi. Toto všetko môžu získať študenti, ktorí chcú zamakať na realizácii svojich nápadov a neplánujú na takúto príležitosť čakať do svojich promócií.

Z MYŠLIENOK SA STALI FUNKČNÉ RIEŠENIA

Počas posledných dvoch ročníkov Red Bull Basement sa na workshopoch v Berlíne a Toronte stretli nadaní študenti zo všetkých kútov sveta. Víťazným nápadom roka 2019 sa stala aplikácia Audvice, ktorá zoskupuje učebné materiály pre študentov aj učiteľov v audio forme na jednej platforme. Dve mladé vývojárky, ktoré aplikáciu vymysleli, aktuálne spolupracujú s firmami Red Bull a Cisco na globálnom pilote. Rovnako sa darí aj ďalším tímom z Pakistanu, Indie či Japonska, ktoré vďaka účasti na workshope mohli rozbehnúť svoje projekty naplno na lokálnej úrovni.

ČÍM VIAC PODPORY, TÝM LEPŠIE!

Jednou z ďalších možností, ako podporiť tvoj nápad je aj možnosť zapojiť sa do trojmesačného programu ŠTART v InQb, kde na ňom môžeš začať pracovať už teraz! Okrem priestoru v open space coworkingu, individuálnych konzultácií s mentormi, podujatí na inšpiratívne témy, ti pomôžeme aj s tvorbou webu na mieru, napojenie sa na biznis anjelov a investorov a poskytneme ti využívanie kreatívnej dielne FabLab. Prihlasuj sa do 30.10.


Program ŠTART v spolupráci s Rozbehni sa!.

Text je pripravený v spolupráci so spoločnou Red Bull.

O autorovi

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný