Prečo by som mal/a raňajkovať na Pionierskej 15?

Prečo by som mal/a raňajkovať na Pionierskej 15?

Naše biznis raňajky začali svoju tradíciu už v roku 2012. Na každé z nich Vás pravidelne pozývame aj prostredníctvom aisu. Áno, to my sme tí spameri, pretože to stojí za to. :)

Kto sme?

Univerzitný technologický inkubátor je organizácia, ktorá podporuje začínajúcich podnikateľov a poskytuje im podporu vo forme kvalitných mentorov, seminárov so skúsenými ľuďmi a mnohé iné formy pomoci. Veď viete, inkubátor podporuje dieťatko narodené predčasne určitý čas, pretože samo nezvláda všetky životne funkcie. Tak isto aj tvoja kreatívna myšlienka potrebuje podporu tých správnych ľudí, aby sa neskôr z myšlienky mohlo stať tvoje životné poslanie. Pekná metafora, nie?

Prečo to robíme?

Realizovanie všetkých podnikateľských nápadov posúva našu spoločnosť dopredu. Inovácie zvyšujú náš životný komfort, pretože nám dávajú odpovede na otázky, ktoré v spoločnosti kontinuálne vznikajú. Ako napríklad: „Môžeme to spraviť - rýchlejšie? dostupnejšie? krajšie? ekologickejšie?“. Viete si predstaviť váš mobil bez všetkých aplikácii, ktoré poskytujú služby tak rýchlo a kompaktne? Drvivá väčšina týchto produktov pochádza práve zo START UP-ov, pre ktoré je svetový trh stále viac a viac otvorený.

Prečo by ste mali raňajkovať na Pionierskej 15 ?

Ambíciou mnohých študentov, je mať svoj vlastný biznis. Chcú byť sami sebe pánom alebo chcú len nejako prispieť k zveľadeniu spoločnosti. Avšak, postaviť na nohy úspešný biznis bez skúseností je veľmi náročné, a dovolím si tvrdiť priam nemožné. Žiaľ, štúdium na slovenských technických univerzitách zatiaľ nie je prepojené s tvorením vlastného biznis plánu alebo vytváraním marketingových stratégii. Získavate cenne technické vedomosti, dôležitý základ, ale na podnikateľské „know-how“ potrebujete toho ešte oveľa viac.

Biznis raňajky sú podujatie, kde vám okrem výborného koláčika naservírujeme užitočné rady z rôznych podnikateľských oblastí, dôležitých pri tvorbe biznisu. Od prekopávania sa cez váš biznis plán, tvorenia pútavej marketingovej stratégie, až po získavanie dôležitých kontaktov, ktoré sú doslova nad zlato! Pre vybudovanie úspešnej firmy nemusíte študovať 5 rokov biznis, a nemusíte si ani kupovať drahú a neosobnú motivačnú literatúru. Možno stačí ak prídete k nám na jednu z našich akcií a stretnete tých správnych ľudí. Nezabudnite, všetky naše podujatia sú zdarma! Tešíme sa na vás!

O autorovi

Absolventka Fakulty chemickej a potravinárskej technológie na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Veronika dlhodobo vypomáhala v InQb počas štúdia a momentálne si plní svoje pracovné sny v chemických laboratóriách. 

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný