Októbrový inkubátor

Októbrový inkubátor

Babie leto nám v októbri doprialo úžasných 25 stupňov, vďaka čomu sme mali v Inkubátore počas októbra tú najlepšiu pracovnú atmosféru. Vďaka tomu sme pre vás pripravili zopár skvelých podujatí.

Šarmantný pán Igor Tóth, ktorý je na čele marketingu mobilného operátora O2 Slovensko, nám na začiatku mesiaca, porozprával o tom, ako si nastaviť úspešnú marketingovú stratégiu. Jeho prednáška bola zameraná hlavne na to, ako dôležité, je si správne vybrať cieľovú skupinu pre náš produkt. Objasnil akú silu majú v marketingu detaily, a že práve na nich si značky dokážu vybudovať úspech. Napríklad nás prekvapila, sila nášho mena, ktorá sa objaví na pohári s kávou a tým dáva v celku obyčajnej káve, iný, špeciálny a osobný význam.

Približne v strede mesiaca, sme Vám naservírovali biznis raňajky s pánom Jozefom Metkem z firmy mSolutions, ktorého firma začínala v roku 2006 v našom inkubátore a dnes rieši obchodné zákazky kade-tade po svete. Vďaka tomu má  naozaj prehľad o rôznych typoch zákazníkov, ale aj legislatíve, ktorá sa relevantne mení v závislosti od krajiny. Porozprával nám, ako sa rokuje s dôslednými Nemcami, že Iránci sú potenciálni a seriózni zákazníci, ale spomenul aj také národy, ktoré rady špekulujú alebo len vyžadujú viac tzv. „obchodnej trpezlivosti“. Nuž, ak chceme svoj biznis dostať aj za hranice treba sa pripraviť na kultúrne rozdiely a vedieť ich zužitkovať.

V závere mesiaca nás svojimi skúsenosťami obohatil pán Richard Marko, ktorý je CEO veľmi úspešnej slovenskej firmy ESET. Diskusia mala príjemnú až takú rodinnú atmosféru a kladené otázky sa dotkli základných ideí, z ktorých vznikala firma ESET a charakteru, v ktorom sa už tridsať rokov nesie. Pre nás je veľmi inšpiratívne stretnúť ľudí, ktorí  dokázali vybudovať niečo tak veľmi úspešné, pričom ich charakter sa nezmenil a ego má stále ten správny level. Pán Marko nám prezradil, že za úspechy vďačí okrem svojich vedomostí aj veľkej dávke odvahy a šťastiu. Svet patrí tým, čo sa neboja a sú v správnom čase na správnom mieste!

 

Október nám teda okrem plných pivníc tekvice priniesol aj veľa novej inšpirácie a energie. My sa preto neukladáme k zimnému spánku, ale už usilovne pracujeme na príprave ďalších podujatí. Tešíme sa na vás v novembri.

Vaše Inkubátorky :)

O autorovi

Absolventka Fakulty chemickej a potravinárskej technológie na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Veronika dlhodobo vypomáhala v InQb počas štúdia a momentálne si plní svoje pracovné sny v chemických laboratóriách. 

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný