OdSTARTujte svoj nápad v inkubátore STU!

OdSTARTujte svoj nápad v inkubátore STU!

Máte inovatívny technologický nápad, alebo už aktívne pracujete na zaujímavom projekte, avšak stále vám chýba pár krokov k úspešnej realizácii? Univerzitný technologický inkubátor STU vám ho pomôže zvalidovať. Za veľmi krátky čas zistíte, či by bol o produkt záujem a akú máte konkurenciu.

S radosťou vám oznamujeme, že sme náš osvedčený inkubačný program START ešte viac pre vaše potreby vylepšili a jeho brány otvoríme na prelome septembra/októbra 2023. Po novom bude trvať až 8 mesiacov, no rozdelený bude na 2 časti. V prvej časti sa budeme venovať validácii podnikateľského nápadu a business modelu,  v druhej časti zas vývoju MVP, podnikateľského plánu a pitch decku. Viac informácií si môžete prečítať v časti Program START

Pýtate sa, čo všetko program zahŕňa? 

  • Praktické workshopy: Naše interaktívne workshopy vám pomôžu prekonať prekážky a získať nové skills
  • Individuálny mentoring: Váš projekt budete mať možnosť konzultovať s našimi mentormi, ktorí sú vo svojich oblastiach skutoční odborníci a zároveň skúsení podnikatelia 
  • Networking: Budete súčasťou startupovej komunity, kde budete môcť zdieľať svoje skúsenosti a nápady
  • Coworkingový priestor: Získate možnosť pracovať zo zdieľaného priestoru priamo v coworkingu Univerzitného technologického inkubátora STU

Presný harmonogram aktivít dostanete na úvodnom bootcampe. Potrebné je však počítať s pravidelnými stretnutiami (približne raz za dva týždne). Nemusíte sa však obávať, počas skúškového obdobia program na chvíľu utíchne, aby ste si stihli splniť všetky študentské povinnosti. Nasledovať bude druhá časť programu, do ktorej sa však dostanu len tí z vás, ktorí budú mať odprezentovaný a schválený business model pred oborníkmi z praxe. Na záver celého programu budete mať možnosť váš projekt odprezentovať na podujatí Startup Pitch pred panelom skúsených investorov.

Vstup do programu

Za účasť v programe “zaplatíte” vašim časom a odhodlaním pracovať na svojom projekte.

Jedinou podmienkou pre vstup do programu je, aby aspoň jeden člen tímu bol študent, doktorand, zamestnanec, alebo absolvent STU.

Registrácia je otvorená do 17. septembra. Prihláste sa na tomto linku.

Ako program zhodnotili bývalí členovia?

Šimon Staňo DAITABLE

Najviac by sme chceli vyzdvihnúť komunikáciu s mentormi, s ktorými sme boli veľmi spokojní. Boli naozaj zaangažovaní a poskytli nám cenné rady. Bez Univerzitného technologického inkubátora STU by sme sa k takýmto ľuďom dostali len ťažko.

Martina Penxová Deep En

Inkubačný program bol pre náš tím veľmi prínosný. Chceli by sme vyzdvihnúť možnosť spolupráce so študentmi, či samotné Pitch workshopy, ktoré sme vnímali ako skvelú možnosť zdokonaliť svoje prezentačné zručnosti. Vďaka vysokej odbornosti mentorov nám každý z nich priniesol nový pohľad a perspektívu do nášho podnikania.

Tibor Zavadil DigFin

Najviac nám pomohli workshopy zamerané na marketing a investície, ktoré sme v tom čase vo veľkej miere využili. Čo sa týka konzultácií s mentormi, boli pre nás taktiež veľmi užitočné. Prebrali sme ako budovať značku, na akých kanáloch by sme mohli promovať náš produkt a tiež aj akým spôsobom.

Jacob Pichna sommifyAI

Vďaka programu sme sa stretli s mnohými skvelými ľuďmi, čo nám pomohlo pri raste a rozvoji nášho startupu. Z hľadiska aktivít bol pre nás najdôležitejší workshop Pitch, kde sme sa naučili verejnosti náš projekt predstavovať naozaj presvedčivo. Odbornosť mentorov bola pre nás veľmi obohacujúca. V komunikácii s niektorými z nich dokonca pokračujeme aj po ukončení programu, čo si veľmi vážime.

Pavol Banáš VYSKILLUJ

Najväčšiu hodnotu z programu mali pre nás konzultácie s mentormi, s naozajstnými expertmi pre danú oblasť. Poskytli nám praktickú pomoc na konkrétne problémy, ktoré sme v tom čase potrebovali vyriešiť. Skvelá záležitosť bola aj spolupráca so študentmi, ktorí nám prispeli k riešeniu potrebných úloh. 

O autorovi

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný