Na Startup Pitch sa predstavili samé originálne nápady

Na Startup Pitch sa predstavili samé originálne nápady

Leto je už v plnom prúde, u nás však ešte stále doznieva gong z júnového podujatia Startup Pitch, na ktorom prezentovali svoje podnikateľské nápady naši startupisti z programu UP, Univerzitného technologického inkubátora STU. 

Po mesiacoch tvrdej práce, svoje inovatívne projekty perfektne odprezentovalo 7 startupov a dali tak porote neľahkú úlohu. Tá mala vybrať  jeden projekt s najväčším biznisovým a investičným potenciálom, ktorý získa hlavnú cenu 1000 eru od sponzora podujatia - spoločnosť Takeda. Do porotcovských kresiel zasadli odborníci: Martina Králová z G-Force, Alexander Janušek z Disruptive Bros. a Róbert Dankanin z Takeda Pharmaceuticals Slovakia.

Zatiaľ čo porota lúskala extra tvrdý oriešok, startupisti mali možnosť nadviazať zaujímavé kontakty a diskutovať o svojich projektových zámeroch s hosťami podujatia, medzi ktorými boli osobnosti z biznisovného, ako aj z verejného sektora.  

Cabernet, alebo radšej Chardonnay? Víťazom sa stáva ….

SommifyAI! Prvé miesto a finančnú výhru si zo Startup Pitch odniesol tím chalanov, ktorý vyvíja someliéra založeného na umelej inteligencii. “Inteligentný” someliér dokáže kombinovať jedlá s vhodným typom vína. O sommifyAI sme nedávno publikovali článok, to sme však ešte netušili, že sa stanú víťazom Startup Pitch. Na dojmy z výhry a ďalšie plány sme opýtali Jacoba Pichnu, CEO sommifyAI:

Aký máš pocit z výhry na Startup Pitch?
Posledných pár mesiacov bolo pre náš startup naozaj divokých a toto je skvelé zakončenie tejto kapitoly. Víťazstvo je pre nás ocenením za veľmi vysoké množstvo hodín, ktoré sme do projektu v poslednej dobe investovali. Tiež sme vďační Univerzitnému technologickému inkubátoru STU a všetkým skvelým mentorom, ktorí nám pomohli dostať sa do bodu, v ktorom sa momentálne nachádzame.

Aké máte aktuálne úspechy s projektom sommifyAI a čo vás čaká v najbližšom období?
Najviac radosti máme z pilotných projektov, ktoré máme naplánované počas leta. Pomôžu nám dosiahnuť milióny používateľov po celom svete. Budeme takto schopní naďalej rozvíjať náš produkt s cieľom stať sa štandardným riešením pre výber vín na celosvetovom trhu. V tejto fáze sme na B2B2C trhu a pomáhame firmám, pre ktoré je víno súčasťou ich zákazníckej skúsenosti. Dobrými príkladmi sú online predajcovia vína, obchody s potravinami, smart kuchyne a predplatené boxy s jedlom. Firma si kúpi našu umelú inteligenciu a vloží ju cez API na svoju platformu. Vďaka tomu si jej zákazníci vedia ľahšie vybrať víno a samotná firma zlepší predajnosť svojich produktov.

Plány sú pripravené, rakety odštartované. Kam doletia, ukáže čas. Podujatia ako Startup Pitch by mal zažiť každý startupista. Atmosféra je úžasná, plná emócii a dojmov. Pragmatici ocenia jedinečnú príležitosť zviditeľniť svoj nápad, získať cennú spätnú väzbu a nadviazať nové kontakty, z ktorých môžu vzniknúť strategické biznis partnerstvá alebo investičné príležitosti.
Dvere do startup sveta sa postupne otvárajú.

Ak sa chcete stať súčasťou startup komunity a máte inovatívny nápad alebo projekt, neváhajte sa prihlásiť do programu START Univerzitného technologického inkubátora STU. Štartovaciu rampu 2023 otvárame už koncom septembra! Registrujte sa do programu START.

Ďalšie startupy, ktoré prezentovali svoje podnikateľské nápady(v abecednom poradí):  

adversea - portál previerky kriminálnej aktivity,
DAITABLE -  inteligentný manažment energií pre priemysel,
DeepEn - vzdelávacia platforma pre zdravé dýchanie,
KRONOCAST - Webová aplikácia na živé vysielanie videa,
Offli - platforma pre offline voľnočasové aktivity,
VYSKILLUJ - tréningová aplikácia s prvkami gamifikácie.

Prezentácia podnikateľských nápadov sa konala 22. júna 2023 v priestoroch inovačného centra Takeda, ktorá bola generálnym partnerom celého podujatia a venovala pre víťaza výhru 1000 Eur.

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný