Boli sme na Profesia days 2018!

Boli sme na Profesia days 2018!

Na prelome februára a marca sme mali možnosť zúčastniť sa jedného zo známych veľtrhov. Podujatie Profesia days 2018 sa už deviatykrát tradične konalo v priestoroch Incheby Expo Bratislava. Slovenský kariérny veľtrh je Vám asi všetkým známy, ale aby sme to zhrnuli, ide o podujatie, ktoré ponúka nové pracovné a vzdelávacie príležitosti svojim kandidátom. Každá zúčastnená firma má možnosť prezentovať sa, získať nových uchádzačov o zamestnanie a taktiež získať spätnú väzbu od širokej verejnosti. Okrem toho, veľtrh ponúka aj širokú škálu rôznych prednášok a workshopov od zúčastnených firiem alebo tvorivých pracovitých ľudí.

Napriek naozaj uzimenému počasiu sa na veľtrh dostavilo nespočetné množstvo ľudí. Celé podujatie bolo rozdelené na viaceré zóny, z ktorých každá bola špecifická a ponúkala zúčastneným osobám iné príležitosti. Stánok Univerzitného technologického inkubátora sa nachádzal v zóne Podnikaj, ktorá bola plná úspešných biznismenov. Okrem nás, ste mohli v danej zóne stretnúť aj napríklad chalanov z Bearded Brothers, ktorí servírovali výborné burgery, ekologické kefky Ecoheart, či originálne textilné šperky od Safron, a ďalších.

Náš stánoček InQb bol síce jeden z tých menších, ale aj tak sme stihli upútať niektorých ľudí. Tí, sa sami od seba pri nás zastavovali a zisťovali „čo sme zač“ a čo ponúkame. Keď sme im vysvetlili, že my neponúkame prácu, ale že my im ju „vytvoríme“, boli nadšení. Veľa zúčastnených o InQb nevedelo, a po zistení, že niečo ako inštitúcia na podporu začínajúcich podnikateľov existuje, neverili vlastným ušiam. Predsa v 21. storočí chce veľa najmä mladých ľudí začať podnikať, ale odrádza ich to, že nevedia ako začať a postupovať, a na to sme tu MY! Získali sme nové kontakty a porozprávali sme našim záujemcom taktiež aj o prednáškach, workshopoch a seminároch, ktoré ponúkame. Do budúcna by sme určite chceli, aby sa komunita v zóne Podnikaj rozrástla, aby sa viac ľudí dozvedelo čo všetko zahŕňa podnikanie, a tým aj dúfame, že náš malý stánoček nadobudne väčšie rozmery a my budeme môcť pomáhať ďalším možným startupistom.

Na pódiu vystúpil aj Ján Cifra zo spoločnosti Websupport.

Na celom podujatí Profesia days vládla príjemná pozitívna nálada, našu účasť sme si veľmi užili, stretli sme veľa mladých a inšpiratívnych ľudí, a dúfame, že takto o rok sa tam vidíme znova! Ďakujeme.

Vaše inkubátorky!

 

O autorovi

Newsletter

Začítaj sa do našich noviniek a získaj tipy na inšpiratívne podujatia.

Pridaj sa k nám!
Zadajte správnu emailovú adresu
Už som registrovaný