Podpora podnikania | InQb

Univerzitný technologický inkubátor STU sa zaoberá podporou začínajúcich podnikateľov v oblasti techniky a technológií. Podpora podnikania pozostáva z rôznych programov. Záujemcovia o založenie firmy môžu využiť napr. program Start-up kancelária a už existujúce firmy sa môžu stať inkubovanou firmou v programe InQb.

Program InQb

je určený na podporu podnikania začínajúcich startup firiem, ktoré už boli založené (zapísané v Obchodnom registri SR). V rámci neho vám pomáhame šetriť náklady pri zvýhodnenom nájme kancelárskych priestorov, konferenčných priestorov, poskytujeme spoločné zázemie, vzdelávame a poskytujeme cenné kontakty na mentorov a ďalších odborníkov.

Program InQb Virtual

obsahuje rovnaké služby ako program InQb, jediným rozdielom je, že je určený pre firmy, ktoré nepotrebujú využívať vlastné kancelárske priestory, ale stačí im možnosť občasného využívania coworkingového priestoru alebo zasadacej miestnosti.

Start-up kancelária

je určená pre študentov a absolventov vysokých škôl, ktorí majú zaujímavý inovatívny nápad a uvažujú o založení vlastnej firmy. V tomto programe pomáhame pri vypracovaní podnikateľského plánu, ako aj pri výbere vhodnej právnej formy a založení firmy. V programe je možné využiť cenné kontakty na našich mentorov a zaujímavých ľudí z praxe.

Coworking FLEXI ROOM

je zdieľaný pracovný priestor, ktorý slúži nielen ako doplnkový priestor pre inkubované firmy v programe podpory podnikania InQb. Môžu ho využiť taktiež študenti STU, ako aj externé firmy/freelanceri, ktorí potrebujú jedno miesto na sedenie, ale zároveň nepotrebujú celú kanceláriu.