INNOVATRICS – Your Biometric Partner– Success Story

Spoločnosť INNOVATRICS vznikla v roku 2004 v Paríži. O štyri roky neskôr sa jej zakladateľ - Ján Lunter - rozhodol pre návrat na Slovensko. Využil príležitosť zo strany InQb, ktorá do veľkej miery uľahčila písať začiatky firmy relokovanej na Slovensko.

Aj vďaka zázemiu inkubátora sa firme podarilo etablovať medzi poprednými poskytovateľmi softvéru pre biometrické projekty, predovšetkým týkajúce sa rozpoznávania odtlačkov prstov a tváre. Dnes má spoločnosť INNOVATRICS v biometrii svetové meno, cez viac ako 500 úspešných projektov, pričom počet ľudí, ktorých rozpoznal algoritmus s označením "Made by INNOVATRICS" prekročil 700 miliónov.

Základnými produktami sú AFIS (Automated Fingerprint Identification System) a SDK (Software Development Kit). Ide o softvérové riešenia, ktoré prostredníctvom biometrických prvkov (odtlačky prstov, tvár, dúhovka) dokážu spoľahlivo overiť identitu človeka. Vďaka nim dokáže firma pokryť menšie aj veľké projekty: národné registre obyvateľstva (voľby, pasy, občianske a vodičské preukazy), vo finančnom sektore využívajú ich riešenia napríklad banky na overovanie identít svojich klientov. Softvér od INNOVATRICS nájdete tiež pri bezpečnostných prvkoch na letiskách, súdoch, ambasádach. Využíva ich aj súkromný sektor - firmám riešia dochádzkové a prístupové systémy pre zamestnancov.

Najvýraznejším úspechom INNOVATRICSu je prvenstvo v celkovom hodnotení najkomplexnejšieho testu všetkých svetových dodávateľov softvéru na odtlačky prstov (Fingerprint Vendor Technology Evaluation od renomovanej inštitúcie NIST). Ich algoritmus na rozpoznávanie odtlačkov je hodnotený okrem iného ako najrýchlejší medzi najpresnejšími na trhu. Vynikajúce výsledky pravidelne dosahované aj v iných testoch umožňujú malej slovenskej firme (cez 50 zamestnancov) rovnocenne konkurovať obrovským nadnárodným spoločnostiam s tisíckami zamestnancov.

Stále je to však firma, ktorej prioritou je tím. Vyhľadávanie nových kolegov je pre nich niekedy ťažšie ako získanie veľkej zákazky svetových rozmerov. Nevýhodou je hlavne fakt, že INNOVATRICS poznajú viac v zahraničí ako na Slovensku. Snažia sa udržiavať pomalší - organický – rast. Dávajú si záležať na kamarátskej atmosfére, ktorú utužujú nielen v práci ale aj na pravidelných akciách s rodinami.

 
Viac informácií o spoločnosti INNOVATRICS na http://www.innovatrics.com

 

Vybrané tlačové správy:

http://files.innovatrics.com/Innovatrics_excellent_results_FpVTE.pdf

http://files.innovatrics.com/Innovatrics_Hospodarske-noviny_2014-10-21.pdf

http://files.innovatrics.com/Innovatrics_v_casopise_hotelier_2014-09.pdf

http://tv.hnonline.sk/success-story-148/slovensky-napad-ktory-sa-dotkol-tristo-milionov-ludi-486705