Aký bol rok 2017 v InQb?

Kategória: Zo zákulisia InQb | Pridané: 18. 12. 2017 | Autor: Miroslava Krasňanová

Aký bol rok 2017 v InQb?

Univerzitný technologický inkubátor STU podporuje začínajúcich podnikatelov už dvanásty rok a vytvára zázemie mladým inovatívnym firmám. Rok 2017 bol v znamení výziev, inšpiratívnych podujatí, nových firiem a pozmenil sa aj tím InQb.


Rok 2017 bol plný inšpiratívnych stretnutí. Našich podujatí sa zúcastnili vzácni hostia, Richard Marko (ESET), Šimon Šicko (Pixel Federation), Andrej Salner (Basta digital), Jozef Dolinka (Slido), Igor Tóth (O2), Karin Zábranská a Peter Kniez (Maxwill), Simona Kubán (enter company), Kamil Aujeský (Google certified trainer) a mnohí, mnohí ďalší. Všetkým ďakujeme za účasť a už teraz sa tešíme na ďalšie semináre, workshopy a diskusie v novom roku. Aktuálne pripravujeme plán podujatí na rok 2018 a rozhodne sa máte na čo tešiť. Plánujeme nadviazať na nastavený trend a pripraviť ešte viac zaujímavých podujatí. Zatiaľ prezradíme, že už 11. januára začíname biznis raňajkami na tému Nové trendy v online marketingu!

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zorganizovať už 4. ročník networkingového podujatia Tech Inno Day, na ktorom sa zúčastnilo vyše 150 inovátorov a priaznivcov inovácií. Porota v zložení Pavel Luka (ESET), Ján Cifra (Websupport), Ján Lunter (Innovatrics), Juraj Stankay (Google) a Michal Hrabovec (Anasoft) to nemala jednoduché, vyberala zo 14 kvalitných tímov! Spomedzi študentov vyhrala Nina Protušová so svojou olejovou núdzovou lampou o-live a z firiem získali prvé miesto Virtual Medicine.

V uplynulom roku do InQb sa rozrástol o ďalšie zaujímavé projekty a medzi inkubované firmy vstúpili dovedna štyri firmy - Entropia, Benjamin button, Farcome a Intarch. Aktuálne sú na schvaľovaní ďalšie projekty a s veľkou pravdepodobnosťou by sme mali v januári v InQb privítať ďalšie dve mladé inovatívne firmy.

Aktivity InQb sa v septembri ešte rozšírili o spoluprácu so Slovak Business Agency a Magistrátom hlavného mesta Bratislava na programe Playpark Bratislava. Tento program podporuje inovatívne nápady v rámci medzinárodného projektu CERIecon (CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network). Do konca roka sa nám podarilo zorganizovať spolu šesť workshopov a keďže sa jedná o medzinárodný projekt, ktorého cieľom je spájať zaujímavé nápady a inšpirovať sa navzájom, privítali sme aj členov Playparku Viedeň. 

Rok 2017 bol plný výziev a sme radi, že pár dní pred jeho koncom ho môžeme zhodnotiť ako úspešný. Úprimne ďakujeme nášmu generálnemu partnerovi, Nadácii ESET, za pomoc a podporu. Naša vďaka patrí tiež všetkým našim priaznivcom, podporovateľom a v neposlednom rade pánovi prorektorovi prof. Ing. Mariánovi Peciarovi, PhD. 

Dovidenia na našich podujatiach aj v roku 2018!

Kolektív InQb :)

Fotogaléria k článku

Fotografia k článku Fotografia k článku Fotografia k článku Fotografia k článku