Otvorenie Playparku Bratislava

Kategória: Aktuálne zaujímavosti | Pridané: 22. 09. 2017 | Autor: Miroslava Krasňanová

Otvorenie Playparku Bratislava

Dňa 12. septembra 2017 sme spolu s našimi partnermi Slovak Business Agency a Magistrátom hlavného mesta SR Bratislava otvorili v našom inkubátore Playpark Bratislava. Jedná sa o program na podporu inovatívnych nápadov v rámci medzinárodného projekt CERIecon (CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network). Sme veľmi radi, že projekt Playpark Bratislava bude mať sídlo práve v našich priestoroch a budeme pri zrode ďalších inovatívnych startupov.

Úvodné slovo patrilo organizátorom, pánom Miroslavovi PoláčkoviMartinovi Menkynovi zo Slovak Business Agency a Júliusovi FekiačoviMagistrátu hlavného mesta SR Bratislava, ktorí účastníkov privítali a Playpark Bratislava oficiálne otvorili. 

Otvorenie Playparku Bratislava

V prvej časti podujatia priblížili Miroslav Poláček a Martin Menkyna zo Slovak Business Agency program Playpark Bratislava aj medzinárodný projekt CERIecon. Playpark je miestom, kde začínajúci podnikatelia alebo len ľudia so zaujímavou myšlienkou budú môcť po dobu šiestich mesiacov svoj projekt rozvíjať a získavať cenné informácie od fundovaných mentorov z rôznych oblastí. Zvyšovaním svojich zručností zvýšia aj predpoklad svojho úsepechu, a to je hlavnou myšlienkou progarmu Playpark. Playpark nie je určený len pre začínajúcich podnikateľov (0-5 rokov existencie), ale aj pre študentov stredných a vysokých škôl a absolventov vysokých škôl s inovatívnym nápadom z oblasti ekonomických a sociálnych inovácií.

Playpark Bratislava ponúkne bezplatne dvanástim vybraným účastníkom miesto na 6 mesiacov v coworkingovom priestore Univerzitného technologického inkubátora STU (InQb) a 7 praktických workshopov podnikateľských zručností. Súčasne poskytne networking v rámci medzinárodnej siete Playparkov v 7 krajinách EÚ, 5-dňový študijný pobyt v partnerskom Playparku v zahraničí a osobné poradenstvo pre ďalší rozvoj podnikania. Tí najlepší budú môcť odprezentovať svoj projekt na medzinárodnom Playpark pitching finals v Stuttgarte. Uzavretie prihlášok do 1. tréningovej periódy je 24.9.2017 a od 2.10. budú môcť vybraní účastníci využívať priestory a vzdelávacie workshopy Playparku.

Po krátkom predstavení programu Playpark Bratislava nasledovali success stories úspešných startupistov Majky Demjanovičovej z PURE JUNK a Tomáša Szaba zo spoločnosti Prorozvoj.

Firma PURE JUNK sa zaoberá interiérovým a produktovým dizajom z recykláclovaných materiálov. Nevenuje sa len výrobe nábytku, ale aj dizajnérskym návrhom interiérov a špeciálnym riešeniam pre komerčné firmy. Hlavnou myšlienkou projektu PURE JUNK je recyklácia a následná výroba úžitkových, dizajnérskych predmetov.

Otvorenie Playparku Bratislava
PURE JUNK predstavila charizmatická Majka Demjanovičová, nositeľka myšlienky výroby reckylovaného dizajnového nábytku.

Spoločnosť Prorozvoj sa venuje oblasti regionálneho rozvoja, možnostiam čerpať finančné prostriedky z dotačných schém EÚ, tvorbe stratégií rozvoja územia na lokálnej a regionálnej úrovni. Vyvinuli portál na tvorbu strategických dokumentov E-PRO (www.obce-epro.sk), ktorý môžu využiť všetky obce a mestá na Slovensku.

Otvorenie Playparku Bratislava
Tomáš Szabo je jedným z troch šikovných inovátorov, ktorí stoja za projektom E-PRO a spoločnosťou Prorozvoj.

Tomáš je absolventom Slovenskej technickej univerzity a spolu s kolegami rozhodli využiť služby nášho inkubátora v roku 2016, kedy vstúpili do nášho inkubačného programu. So svojim projektom zožali veľa úspechov a prednedávnom získali cenu za sociálnu inováciu na súťaži Slovak University Startup Cup 2017.

Atmosféra otvorenia Playparku bola veľmi príjemná a vďaka inšpiratívnym prezentáciám Majky a Tomáša si prítomní odniesli veľa pozitívnej energie a motivácie.

Projektu Playpark Bratislava želáme veľa zanietených inovátorov a mnoho úspechov. :)

Fotogaléria k článku

Fotografia k článku Fotografia k článku Fotografia k článku